Cesta do věčných lovišťaneb Další jalové myšlenky lenivého člověka

Guláš slov

Publikováno 15.09.2016 v 09:38 v kategorii Zápisky, přečteno: 42x

Hledám rady do života - jak si ho zlepšit, zjednodušit, najít smysl ... a pomalu s tím končím. Je spousta rad a spousta názorů a směrů a zaručených metod, ale nikde od nich není zpětná vazba. Ani "zaručeně pravé" myšlenky Dalajlamy nic nevypovídají. On sám má služebníky, co za něj myjí nádobí, perou, vaří, zařizují letenky a odhánějí turisty. Těchto lidí se nikdo neptá na jejich návod na spokojený život.
Dnešní průřez sprškou informací během hodiny a půl nehledání: V článku o sebehledání padlo, že lidé jsou našimi zrcadly a co jim dovolíme, to nám udělají. Nalítneme-li opakovaně někomu na jeho projevy života, jsme naivní a nepoučitelní (nepoužitelní). Napadlo mě, že jako dítěti mi taky nevěřili, bylo to pro ně jednodušší. A tak jsem si přestala věřit taky a každému názoru dopřávám zrnko pravděpodobnosti. Dál jsem dostala dobrou radu "nepřepínat se". Fajn. Ale jak to poznat, když si v informacích mého těla nevěřím, protože mi to v dětství vymluvili? Taky mám odpouštět. Jak to udělat, když to nejde z přesvědčení? Využít významu toho slova - odpouštět přeci znamená pomalu vypouštět, odlehčovat objemu. Funguje to, pomalu se smiřuju s některými fakty života a soužití s lidmi. V rádiu pak mluvila módní návrhářka vyššího věku, že ženám chybí nejen elegance, ale hlavně noblesa. Ona to říkala ve smyslu módy a kvality oblečení, že s materiály na jednu sezonu moc noblesy nenaděláte. A ano, v mém životě chybí noblesa. Celkově. Chování, jednání, vystupování.
A co si z toho mám vybrat? Nebýt důvěřivá, nepřepínat se a začlenit do života noblesu. Pak budu pro dnešní dopoledne "v pohodě". Dobrá, děkuji. Ale co si počnu s odpolednem? Honem sem nějaké dobré rady na zbytek dne. A týdne. A života. Dychtím po nich, abych se mohla změnit a koneně začít prožívat ten pěkný spokojený život.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Anonymní 20.09.2016 v 16:58 Test, je urceny od 10 do 18 roku. Ted si v duchu rekni jmeno kluka,holky,kterou máš tak rád a tolik ji miluješ...do měsíce se do tebe zamiluje.Mas 5 minut na to,abys toto poslal 15 lidem.Kdyz to neudelas,budes mit 5 roků smůlu v lásce a flirtu.dnes ve 22:00 ti zapipa SMS od vysněné lasky kdyz toto posles p.s.(zatím se vše vyplnilo,tak neváhej!!


 • vecnaloviste.oznamuje.cz 06.10.2016 v 19:52 :-D S mým vysněným mám dvacet let smůlu, přeci ji teď nepřetrhnu nějakou šťastnou SMSkou :-D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?