Cesta do věčných lovišťaneb Další jalové myšlenky lenivého člověka

Nakopnout či pohladit ...

Publikováno 14.09.2016 v 20:37 v kategorii Zápisky, přečteno: 41x

Je to ještě zrada?
Nebo je to už zrada?
Člověk "Alfa" měl nápad a umluvil k němu člověka "Betu". Beta se zdráhal, ale nakonec svolil. Pro realizaci udělal hodně, až extrémně. Jako pravý srdcař vzal věc za svou a urputně se snažil o realizaci. Alfa mezitím vychladl, nápad mu zevšedněl a vynořilo se tisíce jiných, zajímavějších. Leč Betu nezastavil, neřešme proč. Beta se mezitím chystal na poslední, rozhodující skok ze skály. A v té chvíli se znovu setkali, z očí do očí. Co je větší zrada? Měl by Alfa Betu zastavit, každý přeci vidí, že je to blbost? Nebo by měl Betu poplácat po zádech a tiše se modlit, aby to dopadlo dobře, případně aby to nikdo nespojoval zrovna s ním?
Pořád si říkám, že jsem beznadějný případ, který by to v poslední chvíli stopl. Nastal by řev, křik, facky, brek, padala by sprostá slova, ale Beta by si zachoval zdraví, pověst, sebeúctu, majetek (podle toho, co by riskoval). Asi by na nějaký čas ochladl vzduch, ale kamarád by zůstal v celku.
Proto toporné mlčení považuju za zradu, ale co když mám jen přehnané nároky? Stojí za to mávnout nad tím rukou? Už asi ne. Deset mávání nic nezměnilo, proč by jedenácté mělo? Nemá cenu se mstít, to zase dělá z Alfy hlavního hrdinu, jemuž je věnována největší pozornost a kolem nějž se příběh točí. Asi by zasloužil lekci - nějaký jiný spoluprojekt s lehkým tanečním úkrokem stranou, ale on nestojí ani za tu špetku špatné karmy. Docela postačí lehký výsměch :-) "Ty něco chceš? Zrovna ty?" Manipulátorovi se splašila loutka a poslala ho do háje. A ono to tak nějak je. Z vlkodava je zase sídlištní čivava, co ledva vystrčila čenich z výtahu, štěká na celé kolo "Voš...ám všecho kolem!" a vy si s lehkým úsměvem začnete pískat tu starou písničku: "Nakopnout či pohladit to malé blbé psisko, nakopnout či pohladit, já neznám vychodisko".

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?