Cesta do věčných lovišťaneb Další jalové myšlenky lenivého člověka

Pes, káva a dusno

Publikováno 12.07.2016 v 20:26 v kategorii Zápisky, přečteno: 36x

Ono se řekne "psí život" a myslí se tím pohoda líného gaučového psiska, ale není mu co závidět, když se ocitne v roli hromosvodu.
Pracovitý den, večerní předbouřkové dusno, citáty Junga o černé dámě, již máme pozvat na kávu a poslechnout si ji ... Kafe? Proč ne? Jenže po utrmáceném dnu je nějaké řádné stolování to poslední, co se mi chce. Raději se s nb a kafem složit do postele k televizi, když invalida, tak pořádnej, mám na to nárok.
Leč i pes měl mrzutý den, samé vedro, samá nuda, prostě psí život. A hele? Nohy. Čouhaj. Z postele. To se přitulím, třeba mě zase pohladěj jako dřív. A než se nadál, místo pohlazení řev a křik. Jeho člověk si tím psím drcnutím polil bříško, postel a nb zatraceným horkým kafem, co si uvařil pro nalákání pohody. Měl ho radši uvařit psovi, všem by bylo líp.
Ještě že člověk ty psy má. Má se na koho bezdůvodně a hlavně beztrestně urhnout. Člověk by to oplatil stejným rámusem a přidal by fyzickou složku, pes se zastydí a zaleze z dosahu. Když člověk i kafe vychladnou, můžou si psa za mírné slovo koupit zpátky a pes je přešťastný, ba nejblaženější tvor na světě. Ale zkuste si takhle koupit druhého člověka? Vlídná slova jsou jen maličkou složkou omluv, sebeponižování, pohybu po kolenou a předkládání obětin v podobě čokolády a květin. 
Až to odkliknu a pustím do světa, zhltnu zbytek už ledového kafe a hurá na zem, válet se se psy, protože tak či onak, psi jsou prima a je s nima psina.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?