Cesta do věčných lovišťaneb Další jalové myšlenky lenivého člověka

Úryvky

Publikováno 12.07.2016 v 19:23 v kategorii Výpisky a citáty, přečteno: 31x

Je na světě mnoho žen, které pod šatem a často i pod titulem dámy skrývají polovzdělaného domýšlivce. Protože nemají přirozenou důstojnost, snaží se ji nahradit arogancí. Pletou si hřmostnou okázalost se sebevládou a přezíravou hrubost s povzneseností. Utvrzují se v ospalé hlouposti domnívajíc se, že tím dávají najevo aristokratický klid.
 
Člověka, který pracuje jen svými svaly, si (naše společnost) váží jen o málo více než koně nebo vola a poskytuje mu právě jen o málo více. ... Její metoda povzbuzování myšlenky je ale velmi nedokonalá a měřítko dovednosti příliš světské. Obávám se, že mělkému a okázalému pisálkovi platí všeobecně více než hlubokému a skvělému mysliteli a chytré darebáctví že se jí podle všeho zamlouvá více než čestná hodnota.

Ticho je velice blahodárné. Stykem s ním se obnovuje život. Ticho je pro duši tím, čím byla obru Briareovi matka země. Stykem s ním hojíme naše rány a posilujeme se k novému boji. Uprostřed zmatku vzájemně se potírajících nauk stojíme bezradní a ustrašení. Ticho nám dodává klid a naději. Ticho nehlásá žádných dogmat, učí nás jen, že vesmír je v rukou božíc. Jak malé a bezvýznamné se nám jeví všechny naše starosti a ctižádosti, postavíme-li je před velkou, klidnou tvář Ticha. Usmějeme se nad nimi a cítíme se zahanbeni.
                        z knihy "Poutníkův deník" - Jerome Klapka Jerome

"No jo, New York, je to zatracenej život."
"V tomhle městě určitě." řekl Suko.
"Poslyšte, neříkejte nic proti New Yorku. Já ho miluju."
"Existuje taky něco, čemu se říká nenávistná láska."
                       z knihy "Hřbitov New York" - Jason Dadrk (kniha z edice Stopy hrůzy - John Sinclair)

Jasný  bleděmodrý den přecházel v temněji modrý soumrak. Připadal si vyprázdněný, a současně zjemněný a naplněný jako den sám, tiše a nadějně živý.
                        z knihy "Právo azylu" - Peters Ellis (knihy o bratru Cadfaelovi)

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?